Zápas s Třebíčí v Brně

01.10.2011 22:10

HBC Jundrov-HBC SLZA Třebíč- 0:2  ( 0:0,0:0,0:2)

K prvnímu zápasu zajížděla SLZA do Brna na mač,proti místním HBC Jundrov (dříve Bluesharks). Domácí posílení o pár hráčů z rozpadlých Seals,ale celkově v nevelkém počtu,SLZA v okleštěné sestavě na dvě kompletní pětky,přesto v roli jasného favorita.
První třetina začla jasným náporem Slzy,dobývání branky domácích bylo trvalé,ovšem bez brankového efektu.Borci z Jundrova rozlili na modré svůj tradiční beton,oproti loňsku byl ještě neproniknutelnější a tak se dalo pro další vývoj čekat,že to bude "kvalitní zápas".Slza se snažila,přesto domácí odolávali a v zápase je držel golman Skýba.
Druhá třetina začla ve stejném rytmu,Slza bušila do domácí pětičlenné obrany,co nepochytali hráči v poli,to s větším,či menším úspěchem pochytal domácí golman,který toho začínal mít čímdál víc dost a vynucoval si delší pauzy na oddych.Jundrov se dostal přes svoji modrou,občas i červenou,jen díky nacvičeným "žufanům" a tím dokonale znepříjemňoval hru hostům.Nutno podotknout,že zásahy brankářů byly na konci druhé třetiny 3:19..
Třetí třetina probíhala opět stejně.Domácí spokojení,že zápas úspěšně betonují ve vlastním obranném pásmu,s čímž nebyli pochopitelně spokojeni hosté a tak se čekalo na první gól.První možnost byla v přesilové hře,v té ale hosté nic kloudného nevymysleli,pak dostali stejnou možnost i domácí,ale že se jednalo o jejich přesilovku,by si všiml snad jen Robert Záruba..Domácí golman byl již chvilkama zralej na převoz vrtulníkem do nedaleké fakultní nemocnice,přesto však odolával.První vysvobozující a zároveň vítězný gól,přišel v čase 38:26,kdy Malis vyhrál čistě buly na modrou,tam ho zpracoval Karel Švejda a švihovkou při zemi sice nerozvlnil síť,ale fíkus to byl,takže se hostům výrazně ulevilo.Asi jen hodně naivní fanoušek by si myslel,že se domácí pokusí o srovnání,navíc v čase 42:34 dostal luxusní pas Malis od Adama a bombou pod víko definitivně všechny uklidnil,včetně domácích.
SLZA tak v prvním zápase bere tři "povinné" body a Koudy v bráně nulu a k tomu se příjemně opálil.

Branky a nahrávky- 38:26 Švejda ( Málek)
                             42:34 Málek (Hrabovský,Oujezdský)

Střely na branku-     5:32